2012. június 17., vasárnap

Mosható matrachuzat

Mosható-e a matrachuzatunk?

Mosható huzat?

Antiallergén matrac. Természetesen szeretnénk, ha matracunk, ágyunk higiénikus, antiallergén, atkamentes és mosható lenne. Ezzel önmagában semmi gond. nincs. Bemegyünk bármelyik matrac szaküzletbe és tíz esetből kilencszer az összes matracra azt fogják mondani, hogy antiallergén és mosható. Persze elhisszük. Mostanában valahogy minden matrac hirtelen antiallergén lett: a legolcsóbbtól a legdrágábbig, a legcsövesebbtől a legpuccosabbig. Az, hogy egy matrac antiallergén vagy sem, azt egy korábbi cikkünkben már részleteztük „Antiallergén matracok” címszó alatt, ahol egy kis szó esik a háziporatkákról és az ellenük folytatott küzdelemről. Mosható huzat című írásunk nem is annyira az antiallergén matrachuzat témakört taglalja, hanem egyszerűen leragadunk majd pusztán a moshatóságnál.

Mosható?

Pillanatnyilag az összes matrac üzlet kínálatában megtalálható cipzárral ellátott matrac mosható. Tételezzük fel, hogy ez igaz, de a biztonság kedvéért nézzünk egy kicsit a kulisszák mögé.. A mosás ugye egy folyamat, ahol a rendelkezésre álló mosó eszközzel –legyen ez napjainkban egy mosógép- kimossuk az arra hivatott dolgokat: ruhát, ágyneműt, matrac huzatot. Képzeljük el, hogy ott állunk a matrac kereskedésben és „mosható-e a huzat” kérdésünkre az eladó egyértelmű „igen” választ ad nekünk. Mi ezt természetesen elfogadjuk, megvesszük a matracot és új matracunkkal az ágyunkban nyugodtan hajtjuk álomra fejünket. Telik múlik az idő, matracunk piszkolódik, vagy ne adj Isten valami „üzemi baleset” történik a huzattal (bepisil a gyerek, kicsorgott a nyála, kiborult a vörösbor, stb…) és megérett már egy nagyszerű mosásra. Most kezdődik a rémálom…

Meglehetősen sok olyan mosható, levehető matrachuzattal ellátott matrac van kereskedelmi forgalomban, amelyek nem alkalmasak a mosásra. Nem kedves Érdeklődő, nem azért, mert tönkre megy vagy nem bírja a mosási igénybevételt. Egyszerűen nem fér be a mosógépbe!



Az igazán mosható matrachuzatok körkörös cipzárral vannak ellátva, az alsó és a felső huzat-fél egymástól szétválasztható és akár az egyik matrachuzat-fél is gépi úton, háztartási körülmények között mosható. Elképesztően nagy ötlet, amikor egy matrachuzat csak a matrac három oldalán rendelkezik cipzárral és kinyitva a három oldalon elhelyezkedő cipzárt, felhatva a matrac „fedelét”, kivéve a matracmagot megindulunk a komplett alsó és felső matrachuzattal egyben a mosógép felé…

Semmi nem történik! Egyszerűen csak nem fér majd bele az átlagos 3,5-4,5 kg mosógépbe. Magyarul ott állunk a három oldalon cipzáras (elméletileg) mosható matrachuzatunkkal a kézben és nem tudjuk fizikailag kimosni 140*200cm vagy afölötti méretben.

Tanács. Amennyiben Ön valóban levehető és mosható huzattal ellátott matracot keres, úgy érdemes a kereskedésben a kiszemelt termék vonatkozásában konkrétan rákérdezni, hogy a két huzat-fél egymástól szétválasztható-e? Amennyiben nem, úgy –nem állítom, csak feltételezem-, hogy Önt éppen becsapni szándékoznak. De az élet az már csak ilyen és szegény Vásárló, aki matrac vásárlásra adja a fejét

Házi poratka nagyban...

A higiénikus alvás

Antiallergén matrac. Egyes felmérések szerint az utóbbi időben ugrásszerűen megnőtt az allergiás megbetegedések száma, mára sajnos minden ötödik gyermek szenved valamilyen allergiás megbetegedésben. Az allergiás panaszok egy jelentős részét azonban még mindig az un. háziporatka-allergia teszi ki, becslések szerint a felnőttkori asztmatikus megbetegedések csaknem 40-65%-áért felelős. Az allergiás reakciót a poratka (Dermatophagoides pteronyssinus) ürülékében található egyfajta irritatív fehérje váltja ki.
A poratkák a lakásban mindenütt megtalálhatóak: matracokban, párnákban és a kárpitokban egyaránt. Egy új matracban három-négy hónapon belül megtelepednek, az alvás közben lehulló átlagosan 2 gramm emberi hámsejt adta táplálékforrás (ami megközelítőleg 1 millió házipor-atka napi „betevőjét” jelenti),  a sötét 22-26 Celsius fokos és 60-80%-os páratartalmú szövetek ideális életkörnyezetet  biztosítanak számukra. A házi por grammja kb. 20 000 atkát tartalmaz, melyek rövid –átlagosan három hónapos- életciklusuk során jelentős mennyiségű ürüléket termelnek, megközelítőleg a testtömegük mintegy 200-szorosát! A táplálékul szánt hámsejtek azonban csak egy bizonyos gombásodási folyamat (Aspergillus fumigatus) megindulása után válnak az atkák számára fogyaszthatóvá. A gombásodási reakció megindulása nélkül az elhalt hámsejtek tehát fogyaszthatatlanok a háziporatkák számára.

Mi a megoldás? Semmi esetre se használjunk „ártalmatlan” mérgeket immáron intim fekhelyünkön is, tovább terhelve ezzel környezetünket és az amúgy is botladozó immunrendszerünket. Van egyszerűbb, az egészségre ártalmatlan megoldás. Vonjuk meg inkább „hálótársainktól” valamelyik életfeltételt, és késztessük ezáltal őket az „önkéntes” távozásra fekhelyünkből. Szellőztetéssel csökkentsük a páratartalmat, válasszunk 60-95C°-on mosható matrachuzatot, speciális szálak felhasználásával akadályozzuk meg a hámsejtek felületén kialakuló gombásodási folyamat megindulását.


Antiallergén matrachuzatok:

Az AmicorPure® az egyetlen antibakteriális és a gombásodási folyamat kialakulását megakadályozó szál az Ökotex fehér listáján, ami a textiliparban a felnőtteken túl a gyermekek, sőt a csecsemők részére is egyaránt engedélyezett, sőt javasolt. Amíg a mosás a mechanikai szennyeződések eltávolításán túl látható higiéniai igényünket elégíti ki, addig az AmicorPure® antibakteriális szálak a láthatatlan gombák és baktériumok ellen veszi fel a harcot.

A speciális "Late Injection Technology" szálszerkezetnek köszönhetően a felhasznált hatóanyag molekulái a szálak belsejében kerülnek megkötésre. A hatóanyag molekulái csak fizikai behatásra szabadulnak fel, így az egyszerű használat során az un. spray-szálak folyamatosan a kellő mennyiségű Amicor*pure-t juttatja a szálak felszínére. Tartósságát jellemzi, hogy hatáscsökkenés nélkül ellenáll a mosási igénybevételnek, többszöri mosás után sem jelentkezik hatáscsökkenés.
A funkcionálisan antiallergén huzatokon kívül is van megoldás, ami hasonlóan jó eredményre vezethet. Válasszunk olyan matrachuzatot, ami poliészter flízzel van steppelve, mosható legalább 60C°-on. A kellő mértékű átszellőzés elengedhetetlen lesz, így azt javasoljuk, hogy reggelente ne ágyazzanak be, ágyukat hagyják "bevetetlenül", hogy a matrac -melyben az éjszakai használat során a relatív páratartalom felszökött 90% fölé- szellőzni tudjon, lélegezni, hogy a relatív páratartalom visszaállhasson az egészséges értékre, elkerülve a gombásodási reakció kialakulását a matrachuzatban.



Üdvözlettel:

Pálinkás László
MatracGuru


2012. június 16., szombat

Matrac féláron?

Fél ár, fél kenyér, fél siker


Matrac féláron!

Matrac féláron nincs. És innentől kezd majd megint érdekes lenni a mi kis történetünk. Hogyan lesz egy matrac 50% -kal olcsóbb, mint annak az eredeti ára. Beszéljünk új matracról, tehát nem kiállítási használt matrac, nem bemutató darab, nem Vásárlótól visszajött, nem szállítási sérült matrac és nem lopott cucc lesz a témakör, hanem új matrac 50%-os kedvezménnyel, tehát egy matrac feltűnően olcsón -féláron. Első ránézésre azt mondaná az ember, hogy a kedves gyártó vagy forgalmazó éppen kedves akar lenni a Vásárlóval, semmilyen más szempont nem lebeg a szeme alőtt csak az, hogy hogyan tudna a leginkább a Vásárló kedvébe járni.  A féláras matrac kérdésköre egy kicsit majd olyan lesz, mint a -60-70%-os kiárusítások, ahol egy kicsit mélyebben belegondolva –nem is kell annyira mélyre menni-, minden esetben jogos lehet a felháborodásunk:

Csak ma, csak Önöknek, csak itt, csak most!


1., Amennyiben ez a termék most valóban fele annyiba kerül, mint ahogyan azt eddig meg lehetett vásárolni és induljunk ki abból, hogy ezeket az akciókat nem a Magyar Máltai Szeretetszolgálat, hanem  kereskedelmi egységek folytatják és feltételezzük, hogy azzal a céllal akcióznak, hogy bár csökkentett haszonnal, de magasabb darabszám mellett pénzt keressenek vele, akkor jogos lehet azoknak a Vásárlóknak a felháborodása, akik ezt a matracot az akciót megelőző időszakban teli áron vásárolták.  Mennyire érezheti magát becsapva az, aki a most éppen ötvenezer forintért hirdetett matracot tegnap előtt még százezer Forintért vette meg. Felháborodását tovább növelheti, hogy az általa teljes áron megvásárolt százezer forintos matrac most fél áron is feltételez egy nyereségtartalmat, akkor eddig a teljes árral mennyire lehetett becsapva, megvezetve? Persze, aki most 50%-os kedvezménnyel ugrik bele ugyanebbe a matracba, az örül, hogy megfogta az Isten lábát és ez igazi főnyereményt  gurított neki a sors. De van-e ok az örömre?



Csak aki a végén nevet...
   

2., Tételezzük fel továbbra is, hogy az üzlet, ahol az akciós matrac éppen fele pénzért  kapható bármilyen hihetetlen is profitból él. Van bérleti díja, bérköltsége, villanyszámlája, adóterhei, stb. Magyarul pénzt kell keresnie. A kereskedelmi törvény szerint az akcióban szereplő eredeti matrac ár az akciót megelőző 30 nap fogyasztói ára kell, hogy legyen…  Nos így lehet az, amikor egy matracnak megmagyarázhatatlanul és irreálisan magas az ára, ca. kétszer annyiba kerül, mint amennyit a tapasztalataink szerint ér vagy amennyibe egy hasonló anyagú, összetételű és magasságú matrac egy másik kereskedésben alapból megvásárolható. A felárazott és jóárasított matrac 50% akció felirattal sokkal vonzóbb, sokkal kecsegtetőbb, mint ha azzal a rendes, igazi árán találkozik a Fogyasztó. Magyarul: becsapnak minket?



Figyeljék a kezemet, mert csalok...


Nem kedves olvasó, ezt nem állítom. Csupán azt, hogy minden matrac annyit ér, amennyiért el lehet adni és ha egy matracot csak fél áron lehet sikeresen eladni, akkor az a matrac annyit is ér –vagy még annyit sem. Mindenkinek az értékítéletére és az igazságérzetére bízom, hogy ítélkezzen, hogy eldöntse, hogy melyik a számára a kedvezőbb:


a., megvenni egy felárazott és jóárasított matracot fél áron, de még így is drágábban, mint hasonló termékek máshol

b., megvenni ezt  vagy egy hasonló matracot egy olyan kereskedésben, ahol nem próbálnak meg hülyének nézni

c., megvenni ezt  vagy egy hasonló matracot egy olyan kereskedésben, ahol nem próbálnak meg hülyének nézni és kivárni egy olyan matrac akciót, ahol valódi 10-20-30% kedvezménnyel kerülnek majd ezt az akciós matracok értékesítésre.




Üdvözlettel:

Pálinkás László

MatracGuru



www.matracguru.hu
www.biohome.hu

2012. június 3., vasárnap

Kókuszmatrac?


Kókuszmatrac

Mit keres a kókusz a matracban? Mielőtt a fél világot magamra haragítanám és különböző rágalmazási perek vennék kezdetüket, ki kell jelentenem: a szólás -és véleményszabadság égisze alatt az alábbi kis kókuszmatrac-szösszenet a magánvéleményemet fogja tükrözni, bár ez szakmai véleményemmel is 100% átfedést mutat. Nem állítom, hogy a kókusz valami rossz dolog, nem állítom, hogy az egészségre káros, csupán annyira szeretnék rávilágítani, hogy értelmetlen, indokolatlan és a legtöbb esetben a felhasználó számára kifejezetten hátrányos helyzetet teremthet.

 Elkötelezettség vagy elvtelen szenvedés?

Kókuszmatrac. Hogy kerül a csizma az asztalra, avagy mit keres a kókusz a matracban?

Első kérdés valóban, hogy hogyan kerül a kókusz réteg a matracba? Persze beleteszik, odaragasztják;ez idáig nem is volt kérdés... Amennyi értelme ennek az egésznek van, úgy akár lekváros kenyeret is tehetnénk a két latexréteg közé. Persze megpenészedik, meg kiszárad, meg lehet, hogy jelentősen drágább is lenne. A kókusz élelmiszeripari oldalát tekintve egy nagyon finom étel-ital, azonban a külső héjat bevonó kókusz szálak, kókusz rostok sajna nem ehetők. Pedig rengeteg van belőle... A rendszerváltás környékén már személyi igazolvánnyal bíró olvasóink bizonyára emlékeznek régebbről is a kókuszháncs egy felhasználási területére. Nem ugrik be? Segítek. Minden lábtörlő ebből volt. Na erre például jó volt. Olcsó, iszonyat mennyiségben rendelkezésre áll és a kutyának sem kellett másra. Persze a tiszteletre méltó marketing-elméletet követve aztán jött: vegyél olcsón, és add el drágán. Ez a kókusz marketing. Apríts közé történetet, keltsél egy kis félelmet, találj ki hihető ostobaságokat, vegyél meg egy-két orvost és csaklizz el egy-két semmilyen mércével nem mért, de hangzatos díjat.


Mond, hogy bio!

A kezemben lévő gyufásdoboz tartalommal együtt ca. 10 Forintba kerül a boltban. Ha azt mondom biogyufa, akkor már esetleg 14-et is el lehetne kérni. Ha el akarlak kápráztatni, akkor azt mondom, hogy organikus-biológialiag ellenőrzött biogyufa. Ok, így már 17 Forint az ára. Ehhez egy csomagolás-design nagydíj már a 19 forintos kategóriába emeli a terméket. De persze ez csak egy gyufa, nekem meg kókuszmatracokról kellene írnom... Hogy mitől lesz bio? Passz! A szalma is az és a sár is. A latex, amivel latexálják a kókuszlapot, hogy egyáltalán egy kis rugalmassága is legyen -na az pl. többnyire 100% szintetikus latex. Olcsóbb, egyszerűbb, senki nem mondja meg, hogy szintetikus.

Természetesen elhisszük, hogy a kókuszháncs egy ökológiailag ellenőrzött gazdaságból származik, Indiában, Malajziában feltételezem, hogy szinte csak olyan gazdaságok vannak, ahol az olcsó cián, nikotin, stb. növényvédő szerek helyett a 12-13 éves gyerekek és a szegénységben korán megfogatlanodott apukája méregdrága import, a környezetre terhelést nem jelentő és organikus úton szinte azonnal lebomló permetezőszereket permeteznek napi 16 órában. Persze lehet, hogy így van és a világ mégis csak csalásoktól és kizsákmányolásoktól mentes; ebbe és a világ sikereiben egy kicsit mélyebben belegondolva most el is öntött egy kis boldogság-cunami. Persze az alapkérdésen ez még nem változtatott semmit és az én problémám pontosan itt kezdődik:

Mit keres a kókusz a matracban?

Értem én, hogy olcsó a bekerülése. Ezt nem is szeretném taglalni, mindenki, aki kereskedelemből él pénzért dolgozik és anyagi javakra szeretne szert tenni. Engem mégis inkább ergonómiai szempontból érdekel, az egészség megőrzésének oldaláról, gyakorlati matracipari hasznáról szeretnék meggyőződni. Már 10 éve. 10 éve, hogy senki nem tud egy értelmes egyszerű és logikus ergonómiai magyarázatot adni. Keményíti a matracot. Minek? Jól átszellőzik. És? Rugalmas. Nem igaz!

Éveken át -mint a latex matracot feltaláló és a habmatracokban a leginnovatívabbnak számító német Dunlopillo kereskedelmi igazgatója- hallgattam a fröcskölődést a különböző biomatrac, kókuszmatrac gyártóktól, hogy a hideghab műanyag, a hideghab kőolajszármazék, a hideghab pfújj!!! A memory hideghab, a memory kőolaj, a memory pfújj! Pfújj minden, ami nem kókusz és latex. Apropó Dunlopillo! Képzeljünk el egy óriásvállalatot, amely jelen esetben 1928-ban felfedezte a latex habosítás-technológiáját és 1932-ben legyártotta a világ első latex matracát. A német Dunlopillo a világ egyik legnagyobb latexmatrac gyártójának számít, nevéhez számtalan világszabadalom (latexallergiát okozó allergén kivonása a natúrlatexből, stb) és találmány fűződik a latexgyártás és az alváskultúra területén. A Dunlopillo gyár tehát már 80 éve a latexgyártás zászlóshajója a világon, a legnagyobb mennyiségben és a legjobb minőségben állított elő latexmatracokat a világon. És higgyék el nekem: ebbe az üzembe (a lábtörlőn kívül) soha semmilyen formában nem ment be kókusz és soha nem jött ki onnan; bármilyen meglepő, a világ legnagyobb latexgyártó cége soha nem gyártott latex-kókusz matracot. Hogy miért? A válasz azt hiszem mindenkiben kezd már körvonalazódni, de azért beleszaladunk ebbe is egy kicsit...

Latex, kókusz és ergonómia

Képzeljük (fogadjuk) el azt, hogy a testnek pl. oldalt fekve egy érdekes kontúrja van: a medence nehéz és kiálló; a derék érzékeny és ellenkező irányba, felfelé ível; a váll mindenkinél más szélességű és még a medencénknél is nagyobb kiugrást mutat. Egyetemleges ergonómiai egyetértésben minden szakember azt vallja, hogy a matrac feladata, hogy oldalt fekve a testet egyenletesen alátámasztva különböző mértékben és mélységben hagyja besüppedni úgy, hogy a GERINCOSZLOP egyenes, vízszintes pozícióba kerüljön. Na ennek megvalósításához például a matracban tér/mélység kell, hogy rendelkezésre álljon, hogy a megfelelő mélységben befogadhassa a váll -és medencerészt. Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy egy átlagos testalkatú személyt figyelembe véve a medence olyan 4-7 centiméter, a váll 5-9 centimétert kell, hogy a matracmagba süppedjen ahhoz, hogy a felfelé ívelő derékrész megfelelő alátámasztást kapjon. Erre egy 12-16 cm-es matracmag már tökéletesen alkalmas lehet, hacsak...

Optimális alátámasztás és formakövetés


Hacsak nem kettévágjuk és viszonylag merev kókusz rétegekkel választjuk el -az egyébként formakövetésre alkalmas- latex rétegeket egymástól. Vagy háromfelé vagy franc tudja hány szeletre. A nap végén majd azt látjuk, hogy az eredetileg formakövetésre alkalmas homogén latex matrac formakövetését nyújtó latex a matrac felszínén az eredeti 12-16cm vastagság helyett, már csak 3-4 cm vastagságban maradt. Emlékeznek még a medence és a váll ergonómiailag optimális süppedési mélységére?

Ergonómiai nonszensz

Lassan bonthatjuk a pezsgőt, hiszen sikerült egy formakövetési szempontból 80 évig tökéletesen működő alapanyagot és rendszert úgy szétszabdalnunk, hogy pont azokat az előnyöket vettük el tőle, amik eredetileg a világsikert jelentették: ergonómia, formakövetés, pontrugalmasság. Persze keményítettünk a matracon a rengeteg kókusz réteggel és persze rengeteg latex alapanyagot is megspóroltunk így. Egy hab mindig minimum kettő dologból áll: alapanyagból és levegőből. Tojáshab, tejszínhab, latexhab. Nincs különbség. Latexhab esetében a keménységet az összetétellel tökéletesen lehet változtatni, magyarul a minél több alapanyag és minél kevesebb levegő majd sűrűbbé és keményebbé teszi a latexmagot, így évtizedek óta a latexmatracok különböző keménységben állnak rendelkezésre, tehát a különböző testsúly anomáliát a latex 100% mértékben megoldotta kókusz nélkül is.


Memory: pfújj! Hideghab: Pfújj, Vákuummatrac: pfújj!

Mint már említettem a tradicionális biomatrac gyártók (csak zárójelben jegyzem meg, hogy a tradicionális ebben az esetben ca. 15 évet jelent; például a tradicionális ViSpring matracokat 1850-ben kezdték el gyártani, amikor még kis hazánkban kurucok és labancok éppen, hogy abbahagyták a kergetőzést) foggal-körömmel és teljes mellszélességgel képviselték az értéket, védték a latex és kókuszmatrac mundérját; bizonygatták ennek egészségességét, bioságát és nagyszerűségét és ez így is van rendjén: ha valaki valamiben hisz, akkor természetesen az utolsó csepp vérig kiáll mellette. Így magától értetődik, hogy minden, ami ez ellen van az ellenség, az rossz, az pfújj! Így lett ellenség a hideghab is, a hideghab matracok magyarországi megjelenésével (ca. 10 éve) egyből beindult a biocikizés: műanyag, kőolajszármazék, károsanyag tartalom, káros kipárolgás, stb. Ez így helyes is, jött egy betolakodó, fel kell venni a kesztyűt és minden eszközzel alá kell ásni az ázsióját, nehogy csorbát szenvedjen a kókuszmatrac piaci részesedése. De lám-lám...


Az elv olyan, mint a szellentés: amíg tudja tartja az ember

Kedves utánaolvasó érdeklődő! Virtuálisan most kézen fogjuk egymást és elballagunk az összes olyan kereskedésbe, ahol pár évvel ezelőtt a hideghab még personen non grata státuszban volt. Most a többiek szórakozása érdekében olvasóinknak is elmesélem, hogy mit látunk: kókuszmatrac, latex-kókusz matrac a sarokban -ok nem egészen, de radikálisan visszavonulva- és mindenhol ideológiailag testidegen betolakodók terpeszkednek: nem bio poliéter vákuummatracok, nem bio poliol és izocianat felhasználásával észült hideghab matracok, nem bio poliurethan emlékezőhab matracok végtelen sokasága. De ez még nem a csúcs. A csúcs most jön, szakmai áramkörömben a biztosítékot csak most készülünk kicsapni...


Bio kókusz-hideghab matracok!

Hogy micsoda!? Besenyő Pista bácsi ilyenkor fel-alá rohangál a színpadon és folyamatosan azt kérdezi: na de nóóórmális? A most következő mondatért bárhol, bármikor szívesen helytállok: ez a hülyének nézés magasiskolája, a marketinghulladék kottleri értékesítési csúcsa, a tökéletes és gátlástalan szakmai prostitúció!!! Persze tudom: recesszió, a latex radikális piaci vesztesége, az olcsósítás és jóárasítás fontos lehet egy olyan kis országban, mint a mienk. Ezzel akár még azt az ideológiai szakadékot is át lehetne hidalni, amit a kókusz-hideghab matracok megjelenése teremtett. Ha nem vennénk figyelembe, hogy a hideghab...

Besenyő Mindig Igazam Van István


Mire képes a hideghab?

Elárulom: bármire! Lehet légáteresztő, lehet rugalmas, lehet könnyű, lehet nehéz, lehet bio, lehet szintetikus, lehet kemény, lehet lágy. Gyakorlatilag egy matracipari Pom-Pom, akár még egyujjas kifordított bundakesztyű is lehet. Na jó, az nem –de már majdnem. Képzeljünk el egy határtalanul összetételezhető és vég nélkül variálható alapanyagot, aminek formálásának tényleg csak a képzelet szabhat határt. Lehet rétegezni, lehet a kemény és lágy rétegeket váltakoztatni; gyakorlatilag bármire alkalmas, amit csak egy szakmailag megfelelő fanatizmussal megáldott tervező egy borgőzös estén megálmodhat magának. Akkor meg mi a csudát keres itt megint a kókusz? És mitől marad ez az egész bio? Persze puffoghatnék még itt órákig értelmetlenül, ülhetnék itt még egyszer tíz évet és akkor sem kapnék még az első kérdésemre sem választ: mit keres a kókusz a matracban? 

 Ma sem lettünk okosabbak...


Felhívom a tisztelt gyártó és forgalmazó cégek, vállalkozások és magánszemélyek figyelmét, hogy az alvaskultura.blogspot.com oldalon megjelelő cikkek, írások bárminemű és bármilyen formában történő reflexióját, az oldal tartalmából eredő kritikát, pozitív vagy negatív észrevételt -az alvaskultura.blogspot.com oldal tartalmi szerkesztőjének döntése alapján oldalunkon és a Sleep Care Kft tulajdonában lévő kapcsolt vagy független internetes oldalakon-  nyilvánosságra hozunk.




Üdvözlettel:

Pálinkás László

MatracGuru. Alváskultúra.

www.matracguru.hu
www.biohome.hu